NINIVESKAL: Rozchod s partnerem? 22 důvodů proč to nedělat

Rozchod s partnerem? 22 důvodů proč to nedělat

Nabídka nádobí v Africe

Rozchod s partnerem? 22 důvodů proč to nedělat - psychika, zdraví, přátelé, finance, sex

Je celkem jednoduché říct dost, končím, mám toho po krk. Mnohem snažší, než pak opravdu zůstat sám a zpětně přemýšlet, kam se euforie z nově získané svobody vytratila.Každý vztah zažívá po pár měsících či letech krizi, s tím se zkrátka musí počítat. Zamilovanost není věčná, ale proč hned pomýšlet na rozchod? Vždyť to není jen láska co nás spojuje. Život ve dvou dodává člověku pocit bezpečí, spokojenosti a důvěry. A nejen to - pozitiv je daleko víc. V následujících řádcích najdete ty nejpádnější argumenty, proč stojí za to zkusit se přes problémy přenést a manželství či partnerství udržet.
 • 1. Psychika Soužití v páru posiluje naši psychickou odolnost. Sdílení našich každodenních radostí a starostí zlepšuje náš psychický stav - máme si s kým popovídat, probrat každodenní dění. Jsme díky tomu klidnější a spokojenější.
 • 2. Zdraví Partnerský vztah prospívá i našemu zdraví. Bylo vědecky zjištěno a mnohokrát dokázáno, že partneři se stravují mnohem lépe než svobodní. Jedí kvalitnější a zdravější jídla, pijí méně alkoholu, vykouří méně cigaret a více se pohybují a sportují.
 • 3. Přátelé Každý rozchod zaplatíte ztrátou několika společných známých. Naopak soužití ve dvou vám umožňuje vést hodnotnější společenský život. Jak ukazují sociologické průzkumy, páry mívají o poznání více přátel než osaměle žijící lidé.
 • 4. Všední starosti Odborníci tvrdí, že si lidé před rozvodem jen málokdy uvědomí, že i svoboda má celou řadu negativ. Například veškeré složenky, pojištění, jednání s úřady, oprava auta, u mužů pak praní, žehlení, úklidy - vše si budete od rozpadu vztahu již zařizovat sami.
 • 5. Finance Partneři žijí na vyšší úrovni. Ze dvou platů si mohou dovolit lepší dovolenou, pohodlnější bydlení a věci, které by si osamoceně nedopřáli.
 • 6. Práce Personalisté raději obsazují pracovní pozice lidmi, kteří žijí v partnerském nebo manželském svazku. Proč? Zjistilo se totiž, že oproti osamělým lidem jsou mnohem přizpůsobivější, tvořivější a navíc se i lépe vyrovnávají se stresem. Neplatí to ale u mladých žen, které jsou v období, kdy by mohly zplodit potomka. Žena na mateřské dovolené není pro firmu přínosem.
 • 7. Znalost druhého Váš partner nebo partnerka vás zná až do poslední pihy. Už se před ním nemusíte stydět za nedokonalý tvar některé části těla, nemusíte zatahovat břicho. Hned pozná, když vás něco bolí nebo trápí. Ví, kdy na vás nemá mluvit a kdy naopak potřebujete obejmout.
 • 8. Štěstí Manželé a partneři se více smějí a celkově jsou šťastnější. Rozvedení sice krátce zažívají pocit štěstí ze znovunalezené svobody, ten ale bývá rychle nahrazen rozčarováním z nezvyklé prázdnoty a osamění.
 • 9. Sex Málo platné, ale kvalitní milování si lze užívat jen se sehraným partnerem. Lásky na jednu noc sice bývají vzrušující, ale přiznejme si to - plným uspokojením končí jen výjimečně.
 • 10. Pocit bezpečí Především pro ženy platí, že pro ně není tak jednoduché jít např. večer po ulici nebo jet sama na dovolenou do zahraničí či snad zajít do baru. Většině osamocených žen tedy chybí pocit bezpečí vedle partnera.
 • 11. Příště to nemusí být lepší Jak psychologové potvrzují, většina z nás inklinuje k výběru podobného partnera, jako byl ten předchozí. Zanedlouho nás tedy čekají možná podobné problémy, od kterých jsme nyní utekli.
 • 12. Klidný spánek Partneři a manželé lépe spí. Jejich spánek bývá hlubší, mají méně často noční můry a ráno se cítí odpočatější. Přítomnost toho druhého uklidňuje a dovoluje kvalitnější odpočinek. Navíc osamělí hůře usínají a v noci se výrazně častěji budí.
 • 13. Potomci Máte děti? Děti potřebují ke svému správnému psychosociálnímu vývoji oba rodiče. Jen tak z nich vyrostou sebevědomí lidé se správnými psychologickými vzorci chování, které budou moci uplatňovat ve svých partnerských vztazích. Lépe také budou zdolávat menší i větší nezdary a budou v životě úspěšnější. Navíc je prokázáno, že děti z rozvedených manželství se také velmi často rozvádějí, ač byly rozhodnuty nikdy něco takového nedělat.
 • 14. Vzpomínky Rozchodem nebo rozvodem bude končit jedna etapa vašeho života. Už se nebudete mít s kým dělit o společné vzpomínky a usmívat se nad humornými situacemi, které se vám ve vztahu přihodily. Navíc je rozpad vztahu pro vás i partnera do jisté míry neúspěchem, se kterým se budete muset vyrovnat. Připravte se určitě na to, že zanedlouho se vám budou v hlavě honit myšlenky, zda jste neudělal/a nesprávné rozhodnutí.
 • 15. Další začátky Rozchodem se váš život změní i v tom, že si možná budete muset najít nové bydlení, nový nábytek, ale především ... nového partnera! Čím je člověk starší, tím hůře vztahy navazuje, také se zužují možnosti a nepodařených pokusů přibývá. Také si musíte zvykat na nového partnera a on na vás, což není zaručené, že se povede.
 • 16. Samota Jak už bylo psáno v prvním bodě, přijít domů a probrat co se za celý den stalo je příjemné a velmi uvolňující. Nezadané čeká jen prázdný byt, kde jim nikdo nevyjádří soucit a útěchu nebo naopak nebude sdílet radost z úspěšných chvilek. Možná namítnete, že máte mnoho známých a kamarádků, ale za nimi nebudete běhat každý večer.
 • 17. Mínění druhých Určitě namítnete, že vám na mínění druhých zase až tak moc nezáleží, ale každopádně manželské páry jsou ve společnosti upřednostňovány. Jednoduše řečeno, když žijete ve stabilním svazku, lidé si vás více váží a hodnotí vás pozitivněji.
 • 18. Volný čas Tvrzení osamělých dam a mužů: "Konečně mám na sebe čas," se ukazuje být spíše iluzí. Posle psychologů je prokázáno, že manželé a partneři si dokážou volný čas lépe zorganizovat a tím i využít. Pěstují mnohem více koníčků, o víkendech jezdí na výlety a také dovolenou tráví aktivněji. Navíc v domácnosti na vás zbyde v osamění mnohem více práce, o kterou byste se mohli vzájemně s partnerem podělit.
 • 19. Zázemí Když se dostanete z nějakého důvodu do průšvihu a bude vám z toho smutno, obrátíte se na svého partnera. Obtěžovat své kolegy také není moc ideální.
 • 20. Příbuzní Šílíte z rodiny svého partnera? Tchýně vám háže klacky pod nohy a tchán vás sotva pozdraví? A kde máte záruku, že to nebude ještě horší? Možná vám dělá tchýně ze vztahu peklo, ale to se dá přeci řešit jinak než rozchodem. Člověk si neváží většinou toho co má, dokud nepozná něco horšího.
 • 21. Náhražky Psychologové zjistili, že rozvedení či opuštění lidé mají snížený cit pro vnímání hudby, výtvarného umění a přírodních krás. Rádi se obklopují luxusem, který jim má nahradit klid a vnitřní vyrovnanost. Ale tak jako každá náhražka, také tato velmi rychle a často selhává a neuspokojí jak bylo očekáváno.
 • 22. Poslední pokus Ano, někdy je to s partnerem skutečně k nevydržení - všude se povalují jeho věci, vanu po sobě nespláchne, nechává otevřenou pastu a v kuchyni je po jeho chystání jídla jako po výbuchu. Včera dokonce partner neřekl, kam jde a vrátil se až ráno a minulý týden dokonce zapomněl na vaše výročí? Ale buďte k sobě upřímní - vážně ho nebo ji už nikdy nechcete vidět? Nechcete už nikdy cítit partnerovo objetí, polibek, pohlazení a slova porozumění? Jistě - jsou páry, kde je rozchod jediným řešením. Ale je to opravdu ten váš případ? Psychologové tvrdí, že až 70% vztahů je možné zachránit. Je však třeba rozhádané partnery přesvědčit, že to stojí za to, zkusit to ještě jednou. Pokud se to podařilo díky tomuto článku, jsem opravdu šťastný.

Zdroj: Žena a život

CO SE TADY NEJVÍC ČTE

Hledáte ten svůj příběh? Je možná tady! Rubriky nebo štítky...

.22LR #O dobrodiních 14.listopadu 2015 ABBA Roxette Karel Kryl Marie Rottrová Adsense Alina Kabajeva Altcatraz AMERIKA Amerika objevena skrz Google Analýza Anglie Anna Kurnikova Anna Netrebko Antonín Dvořák Aquaba Architektura Auto Autobusy BabyBox Bedřich Smetana Bez domova Blogger.com Bloggeři Bolest Bolest hlavy Bonnie Tyler Borůvky Bow Hunting Boys Boys Boys Bradley Breakfast Bubáci Budějovická Bulvární manipulace Cambridge Céline Dion Celtic Woman Centrum Cenzura Cestování Cestovní rady Cestovníci Cipolla CIVILIZACE Click-bait Coca cola Coffee Copyright Corse (Korsika) Cyklistika Cyril a Metoděj Čaj Čáp bílý Čáp přináší štěstí Čekaná Černá zvěř Černá zvěřina na česneku Čert a myslivec Čerti Česká písnička Česká spořitelna Český prezident česneková pomazánka s vejcem Čeští skladatelé hudby Čičmundové Čokoláda Davové emoce a skupinová hloupost Dejvice Demo demokracie Deprivace Děti Dětská moudrost Divoké kachny Dneska by to šlo Dobrý nápad Dobytčí trh Domácí chléb Doprava Dovolená Děti Fotoaparát Dragoon Ride Dům Dýmka Editace a styl psaní EMO Enrique Iglesias Eric Clapton Exekutor v Česku Facebook Fantasie Farmářské trhy filosofie Forum 2000 fotografie Fotografie jsou velmi kvalitní Francie František Koukolík Freedom Fysikální a sociální teplo Google Google +1 Google+ Historie Historie ostrova Korsika Hoax Hog Hunting Holubi Homeless Houby Hradčany Hudba z radosti Hudba-videa Humor Humor a vtipy Chalupa Chile Patagonie Chrámy Christina Aguilera Internet Investiční mince IRAN Írán Isfahan ITALIE fotopříběh Jak mají vypadat správní čerti Jak ochránit děti od cestovního průjmu Jak šetřit zrak Jan Werich Jaro Jeleni Ježíš Kristus Jídlo a zdraví Jižní Amerika Jižní Čechy Kančí maso Kapitální daněk Karel Hašler Karel Kryl Karel Schwarzenberg Kariera Karlovo náměstí Karlův most Káva coffee Kde to je? Kemel KFC Klik na obrázek a je to pohádkový kocour Kniha Kocouří siesta Kočky Sobě Komentáře Kominíci Komunita korupce Kostely Koukolík Koupelny Krajina Král komiků Královské město Krásné ženy se svlékají Erotika pro rychlé synapse Krby Krční páteř Krevní tlak Kriminalita Kritické myšlení Krmeliště pro zvěř online Krmítko Kuchyně Kulovnice Lama Lavičky Legendy Les Lidé Lidový folklor Linux Lisabon Londýn Lovecké zbraně Lucky deer Ludvík Hess Ludwig Van Beethoven Lyžařská Škola :: Blogger se učí stát na lyžích Máj Marcus Tullius Cicero Mariah Carey Martina Karel Kryl Masaryk Medicina Mensa Metelescu blescu Metro Mexiko mezinárodní folklorní festival Migrace Milujme svobodu a ztracená duše národa Mládí hledá smysl života Mobilní internet Modrá planeta Země Momentky Morning Cofee Moře Moře :: Chorvatsko :: Krajina Motivace Motúčko Mozek a jeho duše Muškáty Muzikanti Muži My Story Myslivecké menu Myslivecké pověsti Myšlenka a moudro pro tento den Na horách je dobře Na kulaťáku Na téma tchýně Nebezpečné problémy rodiny Náhlá smrt Napište svůj příběh Násilí Negativní poradna Neklamná znamení Nemocnice Netiquette NIC SE TI NEVYROVNÁ Noční toulky Novinový stánek O chamtivosti O nejvyšším dobru a zlu O přátelství O žízni Obrázkové příběhy Obrázky a domov Occamova břitva Odposlechnuto Oheň Omáčka Opera Opičky Osvětlení Ovoce Panorama Perská kočka Pes přítel domova Pět zásad socialismu Petra Petula Clark Picassa Piráti Písek Pivo Plaváček Plymutky Podzim Pohádka Poliklinika Pomazánka Pomlázka Poruchy osobnosti Potraviny Práce na počítači Praha Praha - Kampa Pranostika Pražské Jaro Pražské perličky President Obama Prezident Prohlížeč Opera a Geek Procházky Projev prezidenta k 28. říjnu Provence Přátelství Před koncem vrby Příběhy Přílet do Vancouveru Příroda Příroda a jaro Příroda a myslivost Příroda a zdraví Přivítání : průvodce blogem Niniveskal Ptáci Půst Radkin Honzák Radost Rady a tipy Rande Reálný svět bytí Reklama Rekuperace Renata Restaurace Rihanna Risus sardonicus Robbie Williams Rozchod s partnerem Rusalka Rychlá kuchyně ŘECKO Řeka Sama doma San Francisko Sandra Cretu Selský rozum a kritické myšlení Seneca Sinéad O'Connor Single Singles samotáři Skořice Skvělý domov Sladkosti Slepičky Slovinsko hory moře pláže a slunce Slunce Slunce zapadá u křížku Smetiště Smíchov Smysl života - Životní krédo Láska Úsměv Pohlazení Partnerství Smysl života - Její úsměv a šťastné oči Snídaně Sociální sítě Software upgrade chybová hlášení Socha svobody Sochy South America Sprchování Srdce a kříž Srnec Staroměstské náměstí Stáří Stáří a domov State of New York Stavební akrobacie Steak Stoicismus Stres Střecha isolace Student Agency Svátky Svátky jara Svět vítá nový den Syrie a Jordánsko Škůdník Šťastný jelen Štěstí Šumava a okolí Švédsko Talk Telefon Tenkrát na západě The End Of The World Tipy a návody Traktát Tramvaj Translator Trpajzlíci Tučňák U Anděla Uličky pražské Umělci Umění lékaře Únavový syndrom United Kingdom USA Úvaha neurochirurga V tramvaji Václavské náměstí Válka Vánoce Vánoce a svět Vánoce u seníku Vánoční hvězda Vaření večer Večerní Praha Velikonoce Velký salašnický PES a život je taky PES Velký švýcarský salašnický pes VENEZUELA Venkov Vepřové Verše Veteran Videa z domova Vivaldi Vlak Vláknina Vlasta Burian Vlk Vltava Volba českého presidenta 2008 Vše o souhvězdí plejád a mytologie Jízdní řády Vesmíru Vtip tvrdý jako kámen Vysoká Vyšehrad Vytápění Vzhůru ke koním Vzpoura deprivantů Waldemar Matuška WC We Are the World Youtuberka Zahrady Základy stupidologie Zásady Zateplení domova Zážitek Zdraví Země česká Zima Zlato Zlo ZOO Zpěváci Hity Videa ZPRAVODAJSTVÍ Google News Zrcadla Zvěř Zvěřinová kuchařka Zvyky Ženy Židovský Životní krédo Láska Úsměv Pohlazení Partnerství