NINIVESKAL

Rozchod s partnerem? 22 důvodů proč to nedělat

Nabídka nádobí v Africe

Rozchod s partnerem? 22 důvodů proč to nedělat - psychika, zdraví, přátelé, finance, sex

Je celkem jednoduché říct dost, končím, mám toho po krk. Mnohem snažší, než pak opravdu zůstat sám a zpětně přemýšlet, kam se euforie z nově získané svobody vytratila.Každý vztah zažívá po pár měsících či letech krizi, s tím se zkrátka musí počítat. Zamilovanost není věčná, ale proč hned pomýšlet na rozchod? Vždyť to není jen láska co nás spojuje. Život ve dvou dodává člověku pocit bezpečí, spokojenosti a důvěry. A nejen to - pozitiv je daleko víc. V následujících řádcích najdete ty nejpádnější argumenty, proč stojí za to zkusit se přes problémy přenést a manželství či partnerství udržet.
 • 1. Psychika Soužití v páru posiluje naši psychickou odolnost. Sdílení našich každodenních radostí a starostí zlepšuje náš psychický stav - máme si s kým popovídat, probrat každodenní dění. Jsme díky tomu klidnější a spokojenější.
 • 2. Zdraví Partnerský vztah prospívá i našemu zdraví. Bylo vědecky zjištěno a mnohokrát dokázáno, že partneři se stravují mnohem lépe než svobodní. Jedí kvalitnější a zdravější jídla, pijí méně alkoholu, vykouří méně cigaret a více se pohybují a sportují.
 • 3. Přátelé Každý rozchod zaplatíte ztrátou několika společných známých. Naopak soužití ve dvou vám umožňuje vést hodnotnější společenský život. Jak ukazují sociologické průzkumy, páry mívají o poznání více přátel než osaměle žijící lidé.
 • 4. Všední starosti Odborníci tvrdí, že si lidé před rozvodem jen málokdy uvědomí, že i svoboda má celou řadu negativ. Například veškeré složenky, pojištění, jednání s úřady, oprava auta, u mužů pak praní, žehlení, úklidy - vše si budete od rozpadu vztahu již zařizovat sami.
 • 5. Finance Partneři žijí na vyšší úrovni. Ze dvou platů si mohou dovolit lepší dovolenou, pohodlnější bydlení a věci, které by si osamoceně nedopřáli.
 • 6. Práce Personalisté raději obsazují pracovní pozice lidmi, kteří žijí v partnerském nebo manželském svazku. Proč? Zjistilo se totiž, že oproti osamělým lidem jsou mnohem přizpůsobivější, tvořivější a navíc se i lépe vyrovnávají se stresem. Neplatí to ale u mladých žen, které jsou v období, kdy by mohly zplodit potomka. Žena na mateřské dovolené není pro firmu přínosem.
 • 7. Znalost druhého Váš partner nebo partnerka vás zná až do poslední pihy. Už se před ním nemusíte stydět za nedokonalý tvar některé části těla, nemusíte zatahovat břicho. Hned pozná, když vás něco bolí nebo trápí. Ví, kdy na vás nemá mluvit a kdy naopak potřebujete obejmout.
 • 8. Štěstí Manželé a partneři se více smějí a celkově jsou šťastnější. Rozvedení sice krátce zažívají pocit štěstí ze znovunalezené svobody, ten ale bývá rychle nahrazen rozčarováním z nezvyklé prázdnoty a osamění.
 • 9. Sex Málo platné, ale kvalitní milování si lze užívat jen se sehraným partnerem. Lásky na jednu noc sice bývají vzrušující, ale přiznejme si to - plným uspokojením končí jen výjimečně.
 • 10. Pocit bezpečí Především pro ženy platí, že pro ně není tak jednoduché jít např. večer po ulici nebo jet sama na dovolenou do zahraničí či snad zajít do baru. Většině osamocených žen tedy chybí pocit bezpečí vedle partnera.
 • 11. Příště to nemusí být lepší Jak psychologové potvrzují, většina z nás inklinuje k výběru podobného partnera, jako byl ten předchozí. Zanedlouho nás tedy čekají možná podobné problémy, od kterých jsme nyní utekli.
 • 12. Klidný spánek Partneři a manželé lépe spí. Jejich spánek bývá hlubší, mají méně často noční můry a ráno se cítí odpočatější. Přítomnost toho druhého uklidňuje a dovoluje kvalitnější odpočinek. Navíc osamělí hůře usínají a v noci se výrazně častěji budí.
 • 13. Potomci Máte děti? Děti potřebují ke svému správnému psychosociálnímu vývoji oba rodiče. Jen tak z nich vyrostou sebevědomí lidé se správnými psychologickými vzorci chování, které budou moci uplatňovat ve svých partnerských vztazích. Lépe také budou zdolávat menší i větší nezdary a budou v životě úspěšnější. Navíc je prokázáno, že děti z rozvedených manželství se také velmi často rozvádějí, ač byly rozhodnuty nikdy něco takového nedělat.
 • 14. Vzpomínky Rozchodem nebo rozvodem bude končit jedna etapa vašeho života. Už se nebudete mít s kým dělit o společné vzpomínky a usmívat se nad humornými situacemi, které se vám ve vztahu přihodily. Navíc je rozpad vztahu pro vás i partnera do jisté míry neúspěchem, se kterým se budete muset vyrovnat. Připravte se určitě na to, že zanedlouho se vám budou v hlavě honit myšlenky, zda jste neudělal/a nesprávné rozhodnutí.
 • 15. Další začátky Rozchodem se váš život změní i v tom, že si možná budete muset najít nové bydlení, nový nábytek, ale především ... nového partnera! Čím je člověk starší, tím hůře vztahy navazuje, také se zužují možnosti a nepodařených pokusů přibývá. Také si musíte zvykat na nového partnera a on na vás, což není zaručené, že se povede.
 • 16. Samota Jak už bylo psáno v prvním bodě, přijít domů a probrat co se za celý den stalo je příjemné a velmi uvolňující. Nezadané čeká jen prázdný byt, kde jim nikdo nevyjádří soucit a útěchu nebo naopak nebude sdílet radost z úspěšných chvilek. Možná namítnete, že máte mnoho známých a kamarádků, ale za nimi nebudete běhat každý večer.
 • 17. Mínění druhých Určitě namítnete, že vám na mínění druhých zase až tak moc nezáleží, ale každopádně manželské páry jsou ve společnosti upřednostňovány. Jednoduše řečeno, když žijete ve stabilním svazku, lidé si vás více váží a hodnotí vás pozitivněji.
 • 18. Volný čas Tvrzení osamělých dam a mužů: "Konečně mám na sebe čas," se ukazuje být spíše iluzí. Posle psychologů je prokázáno, že manželé a partneři si dokážou volný čas lépe zorganizovat a tím i využít. Pěstují mnohem více koníčků, o víkendech jezdí na výlety a také dovolenou tráví aktivněji. Navíc v domácnosti na vás zbyde v osamění mnohem více práce, o kterou byste se mohli vzájemně s partnerem podělit.
 • 19. Zázemí Když se dostanete z nějakého důvodu do průšvihu a bude vám z toho smutno, obrátíte se na svého partnera. Obtěžovat své kolegy také není moc ideální.
 • 20. Příbuzní Šílíte z rodiny svého partnera? Tchýně vám háže klacky pod nohy a tchán vás sotva pozdraví? A kde máte záruku, že to nebude ještě horší? Možná vám dělá tchýně ze vztahu peklo, ale to se dá přeci řešit jinak než rozchodem. Člověk si neváží většinou toho co má, dokud nepozná něco horšího.
 • 21. Náhražky Psychologové zjistili, že rozvedení či opuštění lidé mají snížený cit pro vnímání hudby, výtvarného umění a přírodních krás. Rádi se obklopují luxusem, který jim má nahradit klid a vnitřní vyrovnanost. Ale tak jako každá náhražka, také tato velmi rychle a často selhává a neuspokojí jak bylo očekáváno.
 • 22. Poslední pokus Ano, někdy je to s partnerem skutečně k nevydržení - všude se povalují jeho věci, vanu po sobě nespláchne, nechává otevřenou pastu a v kuchyni je po jeho chystání jídla jako po výbuchu. Včera dokonce partner neřekl, kam jde a vrátil se až ráno a minulý týden dokonce zapomněl na vaše výročí? Ale buďte k sobě upřímní - vážně ho nebo ji už nikdy nechcete vidět? Nechcete už nikdy cítit partnerovo objetí, polibek, pohlazení a slova porozumění? Jistě - jsou páry, kde je rozchod jediným řešením. Ale je to opravdu ten váš případ? Psychologové tvrdí, že až 70% vztahů je možné zachránit. Je však třeba rozhádané partnery přesvědčit, že to stojí za to, zkusit to ještě jednou. Pokud se to podařilo díky tomuto článku, jsem opravdu šťastný.

Zdroj: Žena a život

CO SE TADY NEJVÍC ČTE

Hledáte ten svůj příběh? Je možná tady!

Kariera Milujme svobodu a ztracená duše národa Skvělý domov Praha Zpěváci Hity Videa Mládí hledá smysl života Základy stupidologie AMERIKA Smysl života - Její úsměv a šťastné oči Sociální sítě Příroda a myslivost Životní krédo Láska Úsměv Pohlazení Partnerství Krásné ženy se svlékají Erotika pro rychlé synapse Fotografie jsou velmi kvalitní Amerika objevena skrz Google Odposlechnuto Vtip tvrdý jako kámen CIVILIZACE Humor a vtipy Humor Negativní poradna Tipy a návody fotografie ABBA Roxette Karel Kryl Marie Rottrová Myšlenka a moudro pro tento den Reálný svět bytí Cestování Přivítání : průvodce blogem Niniveskal Příroda a zdraví Selský rozum a kritické myšlení Historie ostrova Korsika IRAN Jídlo a zdraví Londýn Volba českého presidenta 2008 Davové emoce a skupinová hloupost Dovolená Děti Fotoaparát Královské město Pražské perličky Tramvaj Bloggeři Velikonoce Vše o souhvězdí plejád a mytologie Jízdní řády Vesmíru Šumava a okolí Metro Příroda Syrie a Jordánsko Švédsko Kočky Sobě Obrázky a domov Software upgrade chybová hlášení Dětská moudrost Historie Jak ochránit děti od cestovního průjmu Karlův most Komentáře Napište svůj příběh ZPRAVODAJSTVÍ Google News Francie Lidé Obrázkové příběhy Pes přítel domova Prohlížeč Opera a Geek Provence State of New York Zateplení domova Země česká Zásady Česká písnička Centrum Děti ITALIE fotopříběh Karel Schwarzenberg Kritické myšlení Kuchyně Káva coffee Medicina Mobilní internet Myslivecké pověsti Na horách je dobře Na téma tchýně Nebezpečné problémy rodiny Přátelství Rozchod s partnerem VENEZUELA Vltava Vzpoura deprivantů ŘECKO Anglie Autobusy Cestovníci Corse (Korsika) Dneska by to šlo Freedom Karel Kryl Kulovnice Les Lidový folklor Noční toulky Plaváček Procházky Příběhy Rady a tipy Sochy Antonín Dvořák Chile Patagonie Facebook Farmářské trhy Hradčany Hudba z radosti Hudba-videa Internet Jaro Jeleni Koupelny Krmeliště pro zvěř online Motivace Panorama Prezident Práce na počítači Přílet do Vancouveru Srnec Staroměstské náměstí Stáří a domov Umělci Velký salašnický PES a život je taky PES Večerní Praha demokracie Černá zvěř Řeka Židovský Anna Kurnikova Bradley Cambridge Chalupa Doprava Dům Google Google+ Koukolík Lovecké zbraně Lucky deer Lyžařská Škola :: Blogger se učí stát na lyžích Mexiko Moře Myslivecké menu Potraviny President Obama Příroda a jaro Sama doma Seneca Slepičky Slovinsko hory moře pláže a slunce Slunce zapadá u křížku Smysl života - Životní krédo Láska Úsměv Pohlazení Partnerství Snídaně Stavební akrobacie Svět vítá nový den Telefon Uličky pražské Venkov Zdraví Čeští skladatelé hudby Čáp přináší štěstí Ženy Altcatraz Architektura Bolest Bow Hunting Breakfast Bubáci Bulvární manipulace Celtic Woman Cestovní rady Christina Aguilera Céline Dion Deprivace Dragoon Ride Editace a styl psaní Exekutor v Česku Fantasie Forum 2000 František Koukolík Google +1 Hoax Houby Ježíš Kristus Jižní Čechy Kde to je? Klik na obrázek a je to pohádkový kocour Kocouří siesta Kominíci Komunita Kostely Krajina Lama Lavičky Legendy Marcus Tullius Cicero Metelescu blescu Modrá planeta Země Momentky Morning Cofee Mozek a jeho duše Na kulaťáku Novinový stánek Násilí O přátelství Petra Podzim Pohádka Poliklinika Poruchy osobnosti Pranostika Ptáci Písek Pět zásad socialismu Rande Renata Rihanna Rusalka San Francisko Singles samotáři Sladkosti Slunce Smíchov Tenkrát na západě Trpajzlíci USA Umění lékaře Velký švýcarský salašnický pes Verše Veteran Vytápění Václavské náměstí Vánoce a svět Vánoční hvězda Zima Zlo Zvěř filosofie korupce Írán Čerti Český prezident Čičmundové Čokoláda Štěstí Šťastný jelen #O dobrodiních 14.listopadu 2015 Analýza Anna Netrebko Aquaba Auto BabyBox Bedřich Smetana Bez domova Blogger.com Bonnie Tyler Borůvky Budějovická Chrámy Cipolla Click-bait Coca cola Coffee Cyklistika Cyril a Metoděj Dejvice Dobytčí trh Domácí chléb Dýmka EMO Enrique Iglesias Eric Clapton Fysikální a sociální teplo Holubi Homeless Investiční mince Jak mají vypadat správní čerti Jak šetřit zrak Jan Werich Jižní Amerika KFC Kančí maso Kapitální daněk Karel Hašler Karlovo náměstí Kemel Kniha Krby Krevní tlak Krmítko Král komiků Linux Lisabon Lov černé lukem a šípem Ludvík Hess Ludwig Van Beethoven Mariah Carey Martina Karel Kryl Masaryk Mensa Migrace Motúčko Moře :: Chorvatsko :: Krajina Muzikanti Muškáty Muži My Story Máj Neklamná znamení Nemocnice Netiquette Náhlá smrt O nejvyšším dobru a zlu O žízni Occamova břitva Oheň Opera Opičky Osvětlení Ovoce Perská kočka Petula Clark Picassa Pivo Plymutky Pomazánka Pomlázka Praha - Kampa Pražské Jaro Projev prezidenta k 28. říjnu Před koncem vrby Půst Radost Rekuperace Restaurace Risus sardonicus Robbie Williams Sandra Cretu Single Sinéad O'Connor Skořice Socha svobody South America Sprchování Srdce a kříž Stoicismus Stres Student Agency Stáří Střecha isolace Svátky Svátky jara The End Of The World Traktát Tučňák U Anděla United Kingdom V tramvaji Vepřové Videa z domova Vivaldi Vlak Vlasta Burian Vlk Vláknina Vysoká Vyšehrad Vzhůru ke koním Válka Vánoce Vánoce u seníku WC Waldemar Matuška We Are the World Youtuberka ZOO Zahrady Zlato Zrcadla Zvyky Zvěřinová kuchařka Zážitek mezinárodní folklorní festival večer Únavový syndrom Úvaha neurochirurga Čaj Černá zvěřina na česneku Čert a myslivec Česká spořitelna Čáp bílý česneková pomazánka s vejcem

Vybraný příspěvek

Hubert a Diana patroni myslivosti. Vyšel nádherný lopatáč a hajný nepatrně kývnul hlavou, abych vystřelil. Měl jsem již daňkovu komoru v kříži a tak jsem stiskl kohoutek. Selhač.

Daňci ve vysoké trávě u lesa Být myslivcem znamená všímat si dění v přírodě Lov zvěře je proto proces celé řady faktorů, které spadají...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...